Latgales novada sievu krekls, ar sarkanu diegu izšūta apkakle un aproces.
Pērkones novadā ir vairāki tradicionālie brunču audumu veidi. Šeit redzami daži no tiem.
Ņieburu parasti šuva no lina auduma austu dreļļu rakstā. Attēlā redzamais ir šūts no pusvilnas auduma, bagātīgi izšūts, sānos muduri.
Jaunpils un Ugāles brunču audumi.
Tumši zils vilnas audums, kokvilnas apmales. Gar apmalēm grezns pēlīšu izšuvums.
Nīcas novadā pirms 19.gs. beigās raksturīgajiem sarkanajiem brunčiem, nēsāja brunčus no zila auduma ar flisējumu un izšūtu apakšmalu.
Kuldīgas brunči šūti pēc novadpētniecības muzējā esošā parauga- ar nošūtu krokojumu un sarfānveidīgu augšdaļu. Apjosts ar audeni. Klāt Kuldīgai raksturīgā jaka.
Viens no krāšņākajiem Rucavas krekliem ar ļoti smalku izšuvumu. Izmantots bēšs un balts diegs. Visu cieņu meistarei!
No vilnas dzijas adīta jaka. Rakstainā daļa rotāta ar greznu adījuma joslu.
Tā saucamais vecais Nīcas tautas tērps ar gofrētiem brunčiem. Apakšmalā ar rokām izšūta rakstu josla.
Augšzemei raksturīgie brunči un vilnas tūka jaka, kurai apdarē izmantoti izgriezti robiņi.
Kuršu tērpa apdarē izmantotas celaines. Kuršu apbedījumos atrasto rotu atdarinājums. Komplektā sarafāns, lina krekls.
Raksturīgi svītraini brunči košā krāsu salikumā. Parasti nēsāja bez ņiebura, apliekot baltu villaini.
Ar rokām izšūts Rucavas sievu krekls no lina auduma.
Lina auduma krekls ar bagātīgu balto izšuvumu uz pleciem un roku augšmalā. Ar zilu diegu izšūtā apkakle ir noņemama, krāsaini izšūtās aproces nav noņemamas.
Nīcas novada vīru garais mētelis šūts no vilnas auduma ar bagātīgu lina diega izšuvumu priekšpusē un aizmugurē. Aizmugures daļā mēteli paplatina muduri. Lina odere.
Alsungas novada vīru pusmētelis no stellēs austa vilnas auduma, izšūts ar lina diegu. Kokvilnas odere. Prasti nēsā kopā ar sleņģeni.
Lina auduma krekls izšūts ar melnu un baltu kokvilnas diegu, lina auduma veste ar misiņa pogām.
Vijciema tautas tērpa komplektā koši svītroti brunči ar krāsu pārejām, ņieburam aizmugurē Vidzemei raksturīgās „ausītes”, lina krekls.
Lažas pagasta brunči un pieskaņotas krāsas, stellēs austa auduma ņieburs.
Ar rokām izšūta Nīcas tautas tērpa villaine, ko sasprauž ar saktu čupu no trim dažāda lieluma saktām.
No kreisās puses: zīda veste ar melnu zīda oderi, stellēs austa rūtota auduma veste ar lina oderi, rūpnieciski austa auduma veste ar lina oderi un „santīma” pogām.
Pērkones novada sievu krekls, izšūts ar rokām ar vienpusēju un divpusēju cauro vīli. Bagātīgs baltā diega izšuvums apkaklei, kas saskaņots ar izšuvumu plecu daļā.
Ar rokām izšūtais Bārtas novada sievas lina krekls ir sevišķi smalks darbs; izšūta arī krekla apkakles apakšpuse.
Bārtas novada tautas tērpa komplektā: stellēs austi vilnas brunči, ar roku izšūts lina krekls, rūpnieciska vilnas auduma ņieburs ar sudraba lentēm, stellēs austa ar roku izšūta villaine, sasprauž ar dienvidkurzemes burbuļsaktu čupu.
Sakas novada tautas tērps, brunči ir īpaši ar savu unikālo rakstu, nēsā komplektā ar Sakas villaini.
Sakas novada tautas tērpa kreklam plecu daļa un aproces ir izšūtas ar baltu diegu klājdūrienā, apkakle stāva, klāt uzliekama apkakle, kas izšūta ar zilu diegu krustiņdūrienā.
Villaine austa trinīša tehnikā no mēļas vilnas dzijas. Apdarē izmantoti misiņa piekariņi un caurulītes. Roku darbs.
Daugavpils novada tautas tērps.
Zemgales tērpam ielocēs salikti vilnas auduma brunči, stellēs austs vilnas ņieburs, lina krekls, ar rokām austa josta. Vainags.
Talsu novada tērpam stellēs austi vilnas brunči, melns rūpnieciski ražota vilnas auduma ņieburs ar metāla pogām, lina krekls ( ar vai bez izšuvumiem), stellēs austa, izšūta villaine. Vainags.
Pērkones tautas tērps: brunči, krekls (neizšūts) , villaine un baltas zeķes. Saktu iespējams iegadāties atsevišķi. Ja vēlaties pasūtīt šo izstrādājumu, esat laipni gaidīti studijā vai sazinieties ar mums pa tālr. 26423299 vai e-pastu: studija.latva@inbox.lv.
Tautas tērpa jaka Kuldīgas novadam. Pusvilnas audums, lina odere. Izšuvums ar lina diegu, aizdare ar āķiem. Ja vēlaties pasūtīt šos izstrādājumus, esat laipni gaidīti studijā vai sazinieties ar mums pa tālr. 26423299 vai e-pastu: studija.latva@inbox.lv.
Jaka adīta atbilstoši muzeja materiāliem, izmantojot tīkla patenta adījumu ar tamborētu apdari un kabatām. Jaka ir bieza ir silta - nēsājama gan pie tautas tērpa, gan ikdienā. Ja vēlaties pasūtīt šo izstrādājumu, esat laipni gaidīti studijā vai sazinieties ar mums pa tālr. 26423299 vai e-pastu: studija.latva@inbox.lv.
Zemgales brunčiem raksturīgās ielocesizceļ raksta joslas. Iestrādāta kabata, regulējama aizdare.
Lina auduma sieviešu krekls. Apkaklei izšūta caurā vīle un stūros “saulītes””. Dūrgalos izšūta caurā vīle. Roku darbs.
Izgatavojam pēc pasūtījuma Nīcas, Sakas un citu novadu tautas tērpus vai to daļas.